حضور دانش آموزان در نخستین جشنواره دانش آموزی دریا  
 

حضور دانش آموزان در نخستین جشنواره دانش آموزی دریا

مهرماه 1394- باغ موزه دفاع مقدس تهران

در روز 21 و 22 مهر ماه سال جاری، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی معاونت علمی ریاست جمهوری با همکاری آموزش و پرورش، ارگانها و نهاد های دریایی، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره دانش آموزی دریا در باغ موزه دفاع مقدس تهران نمودند که شامل بخش های مختلفی از جمله مسابقه شناورهای کنترل از راه دور با همکاری پژوهش سراهای دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش و نیز نمایشگاهی از دستاوردهای شرکتها و ارگانهای دریایی کشور همچون نیروی دریایی ارتش، شرکت نفت گاز و پارس، سازمان صنایع دریایی و .... می شد. همچنین با همکاری بنیادهای نخبگان کشور، آثار دانش آموزان که در طول جشنواره به دبیرخانه ارسال گردید،  در بخش نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفت.

مدرسه فرزانگان هفت در راستای اهداف علمی- پژوهشی خود مبینی بر ایجاد فرصت و زمینه برای آشنایی دانش اموزان با حوزه های مختلف علمی، پژوهشی و کاربردی اقدام به شرکت دادن یک تیم 4 نفره از دانش آموزی در این جشنواره نمود که این گروه هم در بخش نمایشگاهی و هم در بخش مسابقه شناورهای کنترل از راه دور شرکت داشت. علاوه بر آن گروهی از دانش آموزان پایه هفتم نیز برای بازدید از نمایشگاه و تماشای مسابقات در باغ موزه دفاع مقدس حضور داشتند.

تصویر بیشتر در گالری
     
 
درج مطلب  

درخشش دانش آموزان تیم رباتیک در یازدهمین دوره از مسابقات سالانه بین المللی ربوکاپ آزاد ایران

 

امسال دو تیم از دبیرستان فرزانگان هفت در مسابقات سالانه بین المللی ربوکاپ آزاد ایران که از ۱۸ تا ۲۰ فروردین ماه ۱۳۹۵ و در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، شرکت داشتند. حضور دانش اموزان در این دوره از مسابقات به لحاظ تجاربی که کسب کردند بسیار ارزشمند بود. در این دوره، در بخش ربات های امدادگر، دانش اموزان ما در بخش سوپرتیم ها موفق به کسب مقام دوم مسابقه شدند. همچنین گروه ربات شیمیست با شرکت در لیگ ربات های نمایشی خلاق موفق به کسب رتبه ششم در این لیگ شدند. ضمن تبریک به این دانش اموزان و خانواده های محترم ایشان، آرزوی توفیق روز افزون برایشان داریم.

     
 
درج مطلب  

شرکت دانش آموزان تیم هوافضا در یازدهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان

 

امسال سه تیم از دبیرستان فرزانگان هفت در بخش مسابقات گلایدر یازدهمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان شرکت داشتند. این مسابقات در روز 10 اردیبهشت 95 در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و طی آن تیم های دانش آموزی مدرسه گلایدرهای خود را که در طول سال تحصیلی ساخته بودند، به پرواز درآوردند. حضور دانش اموزان در این دوره از مسابقات به لحاظ تجاربی که کسب کردند بسیار ارزشمند بود.